OCENJIVANJE KVALITETA LOKACIJE ZGRADA NA PRIMERU STUDENTSKOG DOMA KOD TEHNIČKIH FAKULTETA U NIŠU NOVOM TRANSPARENTNOM METODOM - „OPEN HOUSE“

Predrag Lukić ,
Predrag Lukić
Đorđe Đorđević
Đorđe Đorđević

Objavljeno: 13.09.2012.

Volume 15, Issue 1 (2012)

pp. 71-76;

https://doi.org/10.62683/nip15.71-76

Sažetak

Gradjevinski klaster „DUNDJER“, zajedno sa većim brojem evropskih organizacija, učestvuje na evropskom projektu FP7 pod nazivom „OPEN HOUSE“ (7th FP ENV - 2009.3.1.5.2). Nova evropska metodologija u razvojnoj fazi, ima za cilj da razvije i primeni zajedničku transparentnu metodologiju, koja će dopuniti postojeće metodologije za ocenu projektovanja i izgradnje održivih gradjevina koristeći otvoreni pristup i zajedničku tehničku platformu. Metodologija se zasniva na postojećim metodama za ocenu održive gradnje (BREEAM, DGNB, LEED,...), na postojećim Evropskim standardima (ISO TC 59/SC 17, CEN/TC 350), EPBD Ditektivi i njihovim nacionalnim transpozicijama i metodologijama za ocenu održivosti gradnje na medjunarodnom, evropskom i nacionalnom nivou. U ovom radu dat je pregled kriterijuma za ocenu kvaliteta lokacije poslovnih zgrada.

Ključne reči

Reference

(N.d.-a).
(N.d.-b).
Meins, W. (2010). Sustainability and property valuation: a risk-based approach. Building Research & Information, 3, 281–301.
(N.d.-c).
(2004).
(N.d.-d).
(N.d.-e).

Citat

Autorsko pravo

Metrike članka

Google scholar: Pogledaj link

Izjave, mišljenja i podaci sadržani u časopisu isključivo su odgovornost pojedinačnih autora i doprinosilaca, a ne izdavača i urednika. Ostanemo neutralni u vezi sa teritorijalnim tvrdnjama na objavljenim mapama i institucionalnim pripadnostima.

Most read articles

***

Donator časopisa

www.ralex.rs