ENVIRONMENTAL NETWORKING OF SMEs INTO ECO-INDUSTRIAL CLUSTERS

Srdjan Glišović
Srdjan Glišović

Objavljeno: 13.09.2012.

Volume 15, Issue 1 (2012)

pp. 13-20;

https://doi.org/10.62683/nip15.13-20

Sažetak

: Klasteri se smatraju za izuzetno prosperitetan način povećanja poslovnih aktivnosti i uspeha malih i srednjih preduzeća u zemljama u tranziciji. Međutim, pitanja životne sredine i održivosti ne smeju biti zanemarena prilikom stvaranja mreže preduzetničkih jedinica. Eko-industrijsko umrežavanje je koncept koji se dobro uklapa u globalno poslovanje klastera i zato zaslužuje dalju pažnju i popularizaciju među preduzetnicima. Simbioza između različitih lokalnih ili regionalnih poslovanja koja su u skladu sa principima očuvanja životne sredine treba da postanu dragocena komponenta modernog razvoja klastera. Ovaj rad nastoji da podigne svest o očuvanju životne sredine i delovanja MSP kroz promociju sa “stanovišta klastera “ u suočavanju sa savremenim izazovima očuvanja životne sredine.

Ključne reči

Reference

Eccelsa, ), & Fabio, I. (2011).
Benefits ; Glišović, S., Luković, A., & Petričević, M. (2011). Risk and Challenges of Eco-Industrial Park Development in South East Europe.
(2009).
(2000). Industrial Symbiosis: A Review, Chertow Marian, Annual Review of Energy and the Environment.
Hollander, J. (2000). Analyzing the Effectiveness of the Eco-Industrial Park to Promote Sustainability.
Industrial Clusters and Eco-Restructuring of Asia. (2009).
Glisovic, S., & Zikic, V. (2007). Dissemination of LCA approaches in transition countries of South-East Europe.

Citat

Autorsko pravo

Metrike članka

Google scholar: Pogledaj link

Izjave, mišljenja i podaci sadržani u časopisu isključivo su odgovornost pojedinačnih autora i doprinosilaca, a ne izdavača i urednika. Ostanemo neutralni u vezi sa teritorijalnim tvrdnjama na objavljenim mapama i institucionalnim pripadnostima.

Most read articles

***

Donator časopisa

www.ralex.rs